به گزارش انرژی نیوز ، “حسن کروبیان” افزود: در قالب طرح جهاد آبرسانی هم اکنون طرح های آبرسانی به شهرهای اردبیل، خلخال، نمین، عنبران، مشگین شهر و تازه کند در دست اجراست.
وی با اشاره به اینکه در شمال استان تصفیه خانه تازه کند با ظرفیت ۱۱۰ لیتر در ثانیه در حال اجراست، تصریح کرد: در جنوب استان آبرسانی خلخال در قالب سه پروژه خط انتقال آب از سد بفراجرد به تصفیه‌خانه خلخال، خط انتقال به زون سه خلخال از مخازن توسعه و اجرای عملیات تصفیه خانه خلخال به ظرفیت ۲۸۵ لیتر در ثانیه اجرا می‌شود.
کروبیان اظهار داشت: طرح آبرسانی اردبیل نیز در قالب سه پروژه تکمیل زون اردبیل، ارتقای کیفی تصفیه‌خانه اردبیل و تکمیل آبگیر سد اردبیل، ژئوفیزیک چاه و چاههای داخل شهر اردبیل در حال اجراست.
نماینده مجری طرح جهاد آبرسانی استان با اشاره به آخرین وضعیت طرح آبرسانی نمین وعنبران نیز گفت: این طرح با هدف تامین آب شرب و بهداشت نمین و عنبران با ظرفیت ۱۶۷ لیتر درثانیه برای جمعیت ۳۳ هزار نفر با پیشرفت فیزیکی ۶۷ درصد در حال اجرا است.
به گفته وی، آبرسانی مشگین شهر نیز در قالب سه پروژه انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر، اصلاح آبگیر خیاوچای و اجرای بای پس در محل رانش در دست اجراست./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)