به گزارش انرژی نیوز ، ابراهیم متینیان، نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای مصوبه معافیت مددجویان کمیته امداد از پرداخت قبوض آب، برق و گاز در چارچوب الگوی مصرف، گفت: در حوزه‌های انتخابیه استان خوزستان به دلیل شدت گرمای هوا، جایگزین شدن برق سه فاز با تک فاز مطرح است و مابه‌التفاوت قیمت این دو نوع اشتراک از مددجویان اخذ می‌شود که تقاضا کردیم این هزینه به مددجویان پرداخت شود.

وی در مورد شرایط استفاده عشایر از معافیت پرداخت در قبوض حامل‌های انرژی گفت: با توجه به اینکه غالب عشایر شماره اشتراک کنتور ندارند، برای آن‌ها اختصاص صفحات انرژی خورشیدی را پیشنهاد دادیم که با پرداخت ۲۰ درصد از نرخ این صفحات، بتوانند از مزایای آن استفاده کنند و مابقی آن توسط دولت پرداخت می‌شود. این موضوع برای مددجویان کمیته امداد نیز قابل تعمیم است و هماهنگی در این رابطه برای مددجویان عشایر در حال انجام است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشتر مشکلات و چالش‌های مرتبط با معافیت‌های پرداخت قبوض مددجویان در شهر‌های بزرگ است، خاطرنشان کرد: در روستا‌ها و شهر‌های کوچک، مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان وجود ندارد، اما آپارتمان‌نشینی و استفاده از کنتور‌های مشترک از موارد چالش برانگیز مددجویان کمیته امداد در شهر‌های بزرگ است که باید فکری برای آن شود.