به گزارش انرژی نیوز ، سید رضا فاطمی امین بعد از ظهر جمعه در ادامه سفر استانی یک روزه رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی ضمن حضور در هم‌اندیشی با صنعتگران و فعالان اقتصادی شهرستان ساوه، با اشاره به کمبود برق به مثابه یکی از مهترین مشکلات صنایع کشور، ابراز کرد: دولت دو اقدام کوتاه مدت و بلند مدت را در این زمینه به کار بسته است.

وی با بیان اینکه اقدام کوتاه مدت در مدیریت مصرف خواهد بود، افزود: در سال‌های قبل قطعی برق که به واسطه کمبود‌ها است به صورت نامنظم بود و نارضایتی‌هایی را به دنبال داشت، اما امسال سعی شده تا با همکاری وزارت صمت و نیرو، این کار شکل نظام مندی بگیرد.

وزیر صمت با بیان اینکه اقدام بلند مدت ساخت نیروگاه‌های برق است، افزود: در ۱۰ سال گذشته باید سه هزار مگاوات برق نیروگاه برق در کشور تامین می‌شد، اما متاسفانه این کار صورت نگرفته و امروز شاهد کمبود برق هستیم.

فاطمی امین با بیان اینکه چالش‌های برق که خاموشی‌هایی را در بخش‌های خانگی و صنعتی به دنبال داشته ناشی از کمبود‌هایی است که از فقدان افزوده شدن ظرفیت برق کشور برآمده است، افزود: به منظور جبران عقب‌ماندگی در حوزه تامین برق احداث ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه کار ساخت این نیروگاه‌ها آغاز شده است، بیان کرد: شایسته است برای تولید برق مورد نیاز کشور، واحد‌های تولیدی با مصرف بالای برق در زمینه تولید برق ورود کنند و از سوی دیگر حمایت لازم در این حوزه نیز انجام پذیرد.

وزیر معین هیئت دولت در سفر استانی به استان مرکزی برای شهرستان ساوه با بیان اینکه دولت همچنین تلاش دارد تا مشکلات صنایع را با اعمال سیاست‌های تشویقی و حمایتی را رسیدگی کند، گفت: از جمله رویکرد‌های مهم دولت سیزدهم حمایت از تولید و رفع موانع تولید است.

این بیست و نهمین سفر استانی هیئت دولت سیزدهم محسوب می‌شود که به مقصد استان مرکزی انجام شده است.

منبع: ایسنا