به گزارش سایت انرژی نیوز از چالوس،کیوان فرح زاد با اعلام این خبر اظهارداشت: از مزایای استفاده از این سامانه می توان به مواردی همچون: کاهش مراجعه حضوری متقاضیان در ادارات، افزایش شفافیت در قیمت گذاری، تسریع در پاسخ گویی و کاهش زمان رسیدگی به درخواست های مردمی، امکان سنجش رضایتمندی از نحوه عملکرد پیمانکاران واعلام آن به سایر متقاضیان، امکان پیگیری جهت تسریع در اختتام پروژه ها و برق رسانی به متقاضیان با ایجاد بانک اطلاعاتی از پروژه های نیرو رسانی، تسهیل در ارایه خدمات غیرحضوری مطابق با مصوبات دولت و ایجاد فرصت برابر بین شرکت های پیمانکاری که باعث افزایش رقابت و اشتغال می شود، اشاره کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر سامانه یاد شده بدون ایجاد محدودیت جدید برای پیمانکاران راه اندازی و لیست پیمانکاران مجاز وارد سامانه شد. همچنین سامانه ارسال پیامک برای ارسال پیام به پیمانکاران و متقاضیان از لحظه ثبت درخواست تا انتخاب پروژه توسط متقاضیان راه اندازی شده و تاکنون ۱۷۰ درخواست نیرو رسانی توسط امورهای هشتگانه در سامانه به ثبت رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران تصریح کرد: ارتباط بین سامانه جامع مهندسی و سامانه نیرو رسانی در دست اقدام است تا تمام درخواست ها به صورت مکانیزه در سامانه نیرو رسانی جهت مناقصه قرار گیرد.