به گزارش انرژی نیوز ، محمد اله داد در گفتگو با رسانه ملی با اشاره به همکاری مناسب صنایع جهت مدیریت مصرف برق، گفت: صنایع مولد با انتقال ساعات فعالیت خود از روز به ساعات شب، سبب مدیریت مصرف ۷ هزار مگاواتی شدند که معادل تولید ۷ نیروگاه بزرگ است.

وی با بیان این که علی رغم عبور مصرف برق در روز گذشته از ۶۸ هزار مگاوات، خاموشی در کشور رخ نداده، افزود: اگر مصرف برق در کشور کنترل نشود، سه راه حل در مدیریت شبکه وجود خواهد داشت؛ راه حل نخست این است که باید با صرف ده‌ها هزار میلیارد تومان نیروگاه‌هایی را احداث کنیم تا فقط در بازه زمانی محدودی از سال فعالیت داشته باشند. دومین راهکار، اعمال خاموشی‌های گسترده مانند سال گذشته است.

آقای اله داد گفت: سومین راهکار این است که با همراهی مناسب مردم مانند امسال، بتوانیم قله‌های زمان اوج مصرف را پشت سر بگذاریم. در ساعت ۱۳ امروز، حدود ۶۶ هزار مگاوات توان تولید و تقاضای مصرف برق ثبت شد که عدد بالایی است.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر تاکید کرد: به ازای هر کیلووات ساعت تولید برق، حدود ۹۰۰ گرم آلاینده تولید می‌شود؛ بنابراین، کاهش مصرف، به کاهش آلایندگی نیز کمک می‌کند.