به گزارش انرژِ نیوز ، «محمدهادی زاهدی وفا» روز (سه‌شنبه) در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با ترکمنستان، اظهار داشت: توسعه روابط با کشورهای همسایه جزو سیاست‌های دولت می‌باشد و ترکمنستان به‌عنوان یک خویشاوند برای کشور ما مطرح است که طی ۳۰ سال گذشته روابط دوستانه داشته‌ایم و مرزهای ما از امن‌ترین مرزهای جهان بوده و مشترکات بین دو کشور باعث امضا تفاهم‌های همکاری شده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در ادامه روابط با ترکمنستان خوشحال هستیم که تفاهم‌نامه در حوزه کار و تامین اجتماعی در مرحله نهایی است که امضا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در کنار برنامه‌های حمایتی و اقتصادی، این وزارتخانه دارای شرکت‌های تابعه در حوزه‌های اقتصادی است که در حوزه‌های حمل‌ونقل ریلی و ترانزیتی، انرژی، گاز و برق می‌توانیم همکاری‌ داشته باشیم و روابط اقتصادی را گسترش دهیم.

زاهدی وفا با اشاره به اینکه سطح تجاری دو کشور دارای ظرفیت‌های بالایی است، گفت: می‌توانیم، حجم صادرات را تا دو برابر افزایش دهیم، ضمن اینکه، مسایل پیش‌آمده در شمال و غرب آسیا این ظرفیت را ایجاد کرده که کشورهای همسایه سطح روابط و همکاری را افزایش دهند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: محورهای همکاری در تفاهمنامه منعکس شده است، تا روابط پایدار، صمیمی و دائمی را با یکدیگر داشته باشیم.

در ادامه «محمد سعید بابایویچ سیلاپوف» وزیر کار ترکمنستان بیان کرد: ترکمنستان با ایران دوست و برادر است که ما همکاری‌ها و فعالیت‌های زیادی با هم داریم که در ۳۰ سال گذشته اقدامات مهمی صورت گرفته است.

وی افزود: ابراز اطمینان می‌کنم که این همکاری‌ها در چارچوب سیستم قانونی اجرا و فرصت‌های شغلی فراوانی برای هر دو کشور ایجاد می‌کند و سمینارهای گوناگون برگزار شود.

وزیر کار ترکمنستان گفت: از همه کسانی که برای تدوین این تفاهم‌نامه همکاری کردند، قدردانی کرده و برای توسعه همکاری‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم./ایرنا