به گزارش انرژی نیوز ، “حمیدرضا عظیمی” در جریان بازدید از نیروگاه شهید مفتح همدان، میزان پیشرفت احداث سیستم برج خشک واحد دوم نیروگاه را بیش از ۵۵ درصد برشمرد و افزود: در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق حرارتی به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب، پروژه اصلاح سیستم خنک‌کن اصلی نیروگاه از سیستم‌تر به برج خشک در دستور کار برق حرارتی قرار گرفته است.
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی یادآور شد: فاز اول این طرح برای واحد اول نیروگاه شهید مفتح با موفقیت در مدار قرار گرفته و باعث صرفه‌جویی ۸۵ درصدی مصرف آب این واحد شده است.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه نیز موجب صرفه‌جویی سالیانه سه میلیون مترمکعبی در مصرف آب واحد دوم نیروگاه و کمک به تولید پایدار واحد ۲۵۰ مگاواتی این نیروگاه بخار خواهد شد، اضافه کرد: امیدوارم با تسریع در تامین تجهیزاتی همانند پمپ‌ها، مبدل‌ها و تامین به موقع منابع مالی بتوانیم این پروژه را بهار سال آینده به بهره‌برداری برسانیم.
عظیمی با اشاره به آخرین وضعیت تولید و تعمیرات چهار واحد بخار ۲۵۰ مگاواتی این نیروگاه، تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تمامی واحدهای این نیروگاه هزار مگاواتی در مدار تولید قرار دارند و آماده تامین برق مطمئن و پایدار در دوره پیک مصرف تابستان امسال هستند./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)