به گزارش انرژی نیوز ، “محمد اله‌داد” در نشست گذر از پیک که در توزیع برق استان مرکزی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: احتمال بروز گرمای زودرس از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه وجود دارد که به معنای دوره طولانی پیک مصرف برق و ضرورت حفظ آمادگی شرکت‌ها برای مدیریت این دوره است.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: برای گذر از پیک سال ۱۴۰۱، تمرکز  بر بحث هوشمندسازی مشترکان و قابلیت کنترل پذیری، انعقاد تفاهم‌نامه با مشترکان صنعتی و کشاورزی، بکارگیری حداکثری مشترکان خود تامین، دیزل ژنراتور‌ها و همچنین فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و صرفه‌جویی برای تمام مشترکان قرار دارد.
وی با اشاره به آلودگي‌هاي زيست محيطي و سرمايه گذاري هاي كلان براي ايجاد يك نيروگاه، گفت: مديريت مصرف نقش مهمي در اقتصاد انرژي وشكوفايي اقتصاد كشور دارد و در اولویت برنامه کاری شرکت‌های توزیع برق قرار گرفته است.
اله‌داد خاطرنشان کرد: شرکت‌های توزیع نیروی برق به عنوان آخرین حلقه زنجیره صنعت برق با مشترکان، تأمین برق مطمئن و پايدار برای مشترکان و متقاضيان را برعهده دارند که نقش مهمی در رضایتمندی آنان ایفا می‌کند./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)