به گزارش انرژی نیوز از ساری، حمید رضاخدابخش پور با اشاره به تکمیل عملیات لوله گذاری خط انتقال آب سد آیت الله صالحی مازندران به شهرهای گروه الف توسط شرکت آب منطقه ای استان، اظهارداشت: مشترکین این مناطق برای جلوگیری از کمبود و یا قطع کامل آب مدیریت مصرف را در کارهای روزانه خود اعمال و از مصاف غیر ضرروی پرهیز نمایند.

وی با بیان اینکه در این طرح ساکنان برخی از نقاط شهرهای  بابل،امیرکلا،  هادی شهر و بابلسر و نیز روستاهای مسیر از تصفیه خانه طلوت تا بابلسر با افت فشار  و قطع احتمالی آب مواجه می شوند، تصریح کرد: این اقدام صبح امروز( دوشنبه پنجم اردیبهشت ماه) آغاز و پیش بینی می شود تا ساعت ۱۹ ادامه یابد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا مازندران ضمن اشاره به اینکه تدابیر لازم برای تامین آب شرب مشترکین این مناطق اندیشیده شد، افزود: به همین منظور علاوه بر مدیریت شبکه توزیع با استفاده از ظرفیت آب ذخیره شده در مخازن موجود و همچنین استحصال از ۲۷ حلقه چاه، آب مورد نیاز مشترکین مناطق مذکور تامین می گردد.

وی از مشترکین این مناطق خواست برای جلوگیری از کمبود و یا قطع کامل آب مدیریت مصرف را در کارهای روزانه خود اعمال و از مصاف غیرضروری است پرهیز نمایند.

خدابخش پور با بیان اینکه تا کنون مشکلی در تامین آب شرب ساکنان این شهرها گزارش نشد، تصریح کرد: به منظور استمرار خدمات رسانی، چندین دستگاه تانکر سیار درنظر گرفته شد که در صورت تماس مشترکین با سامانه ۱۲۲ و شماره های  ۳۲۲۳۱۰۸۰ (بابل) و ۳۵۲۵۲۸۴۴(بابلسر)  آماده آبرسانی به مناطق مختلف در این شهرها می باشد.
وی به قطع آب در بابلکنار اشاره و تصریح کرد: به دلیل نوسانات برق، چاه تامین کننده آب شرب ساکنان محدوده مجتمع ریگ چشمه از مدار خارج شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا مازندران، ادامه داد: پیگیری های لازم برای خرید الکتروپمپ این چاه انجام و امروز برای نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد، درحال حاضر نیز از طریق اعزام تانکر سیار، آب مورد نیاز ساکنان این منطقه تامین می شود.