به گزارش انرژی نیوز ، “احمد حيدري” در نشست سراسري مديران صنعت برق كه با حضور وزير نيرو در ساختمان وزارت نيرو برگزار شد، با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين از سوي مقام معظم رهبري، صنعت برق و آب را دو پايه اصلي توليد و صنعت در كشور عنوان و تاكيد كرد: مديران آب و برق بايد با نگاه به درون كشور از ظرفيت سرشار مراكز دانش بنيان به عنوان يك راهكار ميانبر در جهت حل مسايل صنعت، اشتغال‌زايي و خدمت به مردم استفاده كنند و از اين منظر در صحنه يك جهاد عظيم در كشور قرار داريم تا با همت رييس جمهور، دولت سيزدهم و عزم وزير نيرو و با دستان پر توان تلاشگران صنعت آب و برق مشكلات را براي هميشه حل كنيم.
حيدري، آب و برق را موضوعي حاكميتي و وزارت نيرو را به عنوان مسئول دستورات حاكميتي معرفي كرد كه براي تجهيز منابع مورد نياز پروژه‌ها و خدمتگذاري به مردم به مصوبات مجلس شوراي اسلامي نياز دارد و تعامل مستمر مديران استاني با نمايندگان و اركان مجلس از جمله كميسيون‌هاي انرژي، آب و عمران از الزامات اصلي به شمار مي‌رود.
وي با اشاره به تعامل خوب مجلس با وزارت نيرو در بودجه براي اجراي پروژه‌ها و ارتقاي بهره وري، از تصويب ساختار برق در مجلس شوراي اسلامي خبر داد و بر لزوم پيگيري و دقت نظر مديران صنعت برق در پاسخگويي به مكاتبات نمايندگان مردم تاكيد كرد.
حيدري تعداد مكاتبات و سوالات نمايندگان از بخش آب را ۱۰۵۰ و آبفا را ۷۷۳ مورد ذكر كرد كه در بخش برق ۶۷۰ مورد مطرح و به ۳۸۸ سوال تاكنون پاسخ داده شده است و لازم است مديران استاني به سوالات كتبي يا شفاهي نمايندگان مجلس با دقت پاسخ داده و نسبت به آن پيگيري كنند.
وي در خصوص شوراي انسجام بخشي بر لزوم برگزاري منظم جلسات اين شورا و دقت نظر در امورات و نيازهاي مردم در خدمت رساني و در جريان قرار دادن مقامات استاني نسبت به فعالیت‌های آب و برق تاكيد كرد و ملاقات مديران عامل استاني با مردم را حايز اهميت دانست.
حيدري همچنين بر لزوم ثبت و مستندسازي اطلاعات و آمار مربوط به املاك و دارايي‌هاي صنعت آب و برق در استان‌ها و همفكري و هم افزايي حقوقي شركت‌ها و بهره گيري از ظرفيت‌هاي اداره حقوقي وزارتخانه در پرونده‌هاي قضايي تاكيد كرد و خواستار آن شد كه اختلافات با ساير دستگاه‌هاي اجرايي بدون مراجعه به مراكز قضايي و از طريق اعلام به وزارت نيرو و برگزاري جلسات مشترك پيگيري شود.
وي عفاف و حجاب، امر به معروف و نهي از منكر، حفظ و تحكيم بنيان خانواده و توسعه ورزش همگاني را از موضوعات حايز اهميت برشمرد و از بررسي ۲۰ هزار پرونده تبديل وضعيت ايثارگران در گزينش خبر داد./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)