به گزارش انرژی نیوز ، “محسن طرزطلب” در جریان بازدید از روند ساخت نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند کرمان با اعلام این خبر، افزود: پروژه احداث این نیروگاه در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور با برخورداری از دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی از جمله اهداف اجرای این پروژه بوده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی ادامه داد: پاسخ به نیاز روزافزون رشد مصرف برق منطقه ناشی از گسترش صنایع محلی، توسعه کشاروزی و مصارف عمومی و خانگی و همچنین اشتغال‌زایی از دیگر مسائلی است که در روند ساخت این نیروگاه مورد توجه قرار گرفته است.
طرزطلب پیشرفت ساخت واحد اول نیروگاه را بیش از ۸۳ درصد برشمرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در تلاشیم تا هر دو واحد گازی این نیروگاه را بهار سال آینده به بهره‌برداری برسانیم تا این واحدها برای روزهای اوج مصرف برق تابستان سال ۱۴۰۱ جهت کمک به شبکه برق کشور وارد مدار شوند.
نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند در ۱۰ کیلومتری جاده زرند به کرمان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار واقع شده است./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)