به گزارش انرژی نیوز ، “امیر دودابی‌نژاد” با اشاره به اینکه شرایط و ضوابط این اقدام از سوی معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو به شرکت توانیر ابلاغ شده است، افزود: با توجه به اعلام نیاز و درخواست‌های متعدد صنایع برای کمک به صنعت و تسهیل شرایط تولید این تصمیم گرفته شده است. بر این اساس صنایع در طول زمانی که برای ارائه باقی‌مانده گواهی ظرفیت فرصت دارند مشمول تجاوز از قدرت نخواهند شد.
دبیر کارگروه پایش و توسعه گواهی ظرفیت وزارت نیرو ادامه داد: در صورتی که برخی از واحدهای صنعتی در گذشته گواهی ظرفیت را ارائه نکرده‌ و مشمول اعمال تجاوز از قدرت شد‌ه‌اند، اگر باقی گواهی ظرفیت ارائه نشده را ظرف ۶ ماه ارائه کنند تجاوز از قدرت قبلی اعمال شده بخشیده خواهد شد.
وی تاکید کرد: بر همین اساس تلاش کرده‌ایم تا شرایط سهل و راحت و زمان بیشتری برای صنایع مشمول خرید و ارائه گواهی ظرفیت در نظر بگیریم تا بتوانند با هزینه کمتری تعهدات خود را انجام داده و گواهی ظرفیت مربوطه را به مالک شبکه ارائه کنند.
معاون برنامه‌ریزی شرکت برق حرارتی اضافه کرد: با ابلاغ این مسئله طبیعتا مجموعه توانیر و شرکت‌های برق منطقه‌ای این آمادگی را خواهند داشت که در چارچوب اعلامی موضوع استمهال دریافت گواهی ظرفیت را برای مشترکان مشمول دنبال کنند./پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)