به گزارش انرژی نیوز ، براساس بند “ز” تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، وزارت نیرو مکلف است بخشی از منابع حاصل از افزایش بهای برق برخی از صنایع بزرگ را تا سقف سیزده هزار میلیارد صرف اعطای تسهیلات خطرپذیر به شرکت‌های دانش بنیان صنعت برق و شرکت‌های فعال در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی نماید.

با توجه به این تکلیف قانونی، دبیرخانه کارگروه راهبری مصارف بند “ز” تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ که دستور مدیرعامل شرکت توانیر در پژوهشگاه نیرو آغاز به کار کرده است.

براین اساس، این دبیرخانه از شرکت‌های فعال در زمینه بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی الکتریکی و شرکت‌های دانش بنیان در کلیه زمینه‌های مرتبط صنعت برق دعوت به همکاری کرده و برای حمایت از آنان اعلام آمادگی نموده است.

این گزارش می‌افزاید: این شرکت‌ها می‌توانند جهت اخذ تسهیلات، طرح‌ها و پروژه‌های خود را از طریق لینک‌های اعلام شده در آدرس https://www.nri.ac.ir/Technology/RTF به دبیرخانه ارائه نمایند.

شرکت‌های علاقمند تا ۷ آذر ماه فرصت دارند نخستین سری طرح‌ها و پروژه‌های خود را برای اخذ تسهیلات از منابع شرکت توانیر در سامانه مذکور بارگذاری نمایند./برق نیوز