به گزارش انرژی نیوز ، محسن طرزطلب درباره احتمال خاموشی در زمستان امسال گفت: از اکنون نمی‌توان این مساله را پیش بینی کرد، نگرانی‌هایی وجود دارد، در حال رصد شرایط هستیم، ولی برآورد ما بر این است تا مشکلی به وجود نیاید. در حال حاضر ما مشکل سوخت رسانی در نیروگاه‌ها برای تولید برق نداریم.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با اشاره به آخرین وضعیت سوخت رسانی نیروگاه‌های کشور گفت: با توجه به کاهش دما در اکثر نقاط کشور مصرف گاز به شدت افزایش یافته است.

او ادامه داد: در حال حاضر وضعیت نیروگاه‌ها نامناسب نیست، و طبق تعهدی که با وزارت نفت داشته ایم، در این ایام میزان مشخصی سوخت گاز را تامین می‌کند، اما به دلیل افزایش مصرف خانگی و تجاری این تعهد عملی نشده و ما نیز با هماهنگی انجام شده از سوخت مایع و جایگزین در نیروگاه‌ها استفاده می‌کنیم و اکنون مشکل خاصی وجود ندارد.

به گفته مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در حال حاضر ۶۳ درصد مخاز سوخت نیروگاه‌های کشور تکمیل است به طوری که سهمیه سوخت نیروگاه‌ها با توجه به برودت هوا کاهش پیدا کرده است.

طرزطلب بیان کرد: اگر واحدی در مدار باشد، سعی شده که سوخت آن به صورت ترکیبی از مازوت و گازوئیل تامین شود، ممکن است یک نیروگاه شش واحد داشته باشد که همه واحد‌های آن از مازوت استفاده نکنند و به صورت ترکیبی از مازوت و گازوئیل تامین سوخت کنند، البته ممکن است نیروگاه‌هایی هم وجود داشته باشند که به صورت صددرصد از مازوت استفاده کنند.

او با اشاره به آمادگی نیروگاه‌ها برای استفاده از سوخت‌های جایگزین، اظهار کرد: در حال حاضر نیروگاه‌ها هیچ مشکلی برای تامین برق مورد نیاز کشور ندارند، هرچند که برخی نیروگاه‌ها در حال تعمیر هستند، اما برای تامین نیاز فعلی کشور، مشکلی نیست.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی درباره احتمال خاموشی در زمستان امسال نیز، گفت: از اکنون نمی‌توان این مسئله را پیش بینی کرد، نگرانی‌هایی وجود دارد، در حال رصد شرایط هستیم، ولی برآورد ما بر این است تا مشکلی به وجود نیاید.

طرزطلب در پاسخ به این سئوال که این روز‌ها خاموشی‌هایی در کشور اتفاق می‌افتد، آیا ربطی به کمبود سوخت نیروگاهی دارد یا خیر؟ ادامه داد: خیر در حال حاضر ما مشکل سوخت رسانی نداریم و دلیل خاموشی‌ها هم گویا به دلیل تعمیرات است، ولی ما مشکل تولید برق از سوی نیروگاه‌ها نداریم./باشگاه خبرنگاران