به گزارش انرژی نیوز از چالوس،کیوان فرح زاد در مراسم افتتاحیه بزرگترین نیروگاه پشت بامی غرب مازندران اظهارداشت: در راستای بهره گیری از انرژی های پاک ، کمک به پایداری شبکه برق و حفظ محیط زیست با مشارکت بخش خصوصی نیروگاه ۲۰ کیلوواتی پشت بامی- خورشیدی بر روی بام آزمایشگاه پارس چالوس نصب و راه اندازی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با بیان اینکه سازگاری با محیط زیست، صرفه جویی در مصرف آب و سوخت‌های فسیلی در زمان تولید برق از مزایای تولید برق در نیروگاه‌های خورشیدی است، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد۵ نیروگاه خورشیدی در غرب استان مازندران فعال است ومعادل ۱۱۹مگاوات ساعت انرژی تولید نموده است.

*وظیفه اطلاع رسانی اجتماعی بر عهده همگان است

محمدی معاون فرماندار چالوس نیز ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده، گفت: در راستای افزایش توسعه پایدار کشور و همراهی و همکاری با صنعت برق کشور مشارکت بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری توسط آنها برای تولید برق کار ارزنده ای است و وظیفه اطلاع رسانی اجتماعی در این زمینه بر عهده همگان است.

گفتنی است، نیروگاه خورشیدی یاد شده با سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسط دکترجاهد مدیرآزمایشگاه پارس چالوس احداث و راه اندازی شد.