به گزارش آژانس انرژی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، اکبر آراسته پیش ‌از ظهر امروز در نشست گرامیداشت روزهای حماسه دفاع مقدس، با اشاره به حضور داعش در کردستان عراق و تهدیدهایی که متوجه کشورمان بود، اظهار کرد: در حالی که مدعیان مبارزه با تروریسم در این زمینه سکوت کرده بودند و بلای داعش به کردستان و اربیل عراق رسیده بود، حاج قاسم سلیمانی وارد میدان شد و بساط تروریست‌ها را برچید.

او گفت: وقتی نیروهای مردمی سازماندهی شدند و به داعش حمله کردند، آنها در کمتر از یک روز و تا ظهر نشده، از منطقه پا به فرار گذاشتند.

این راوی دوران دفاع مقدس افزود: حاج قاسم شبانه رفت و ظهر کار تمام شد؛ اما اگر به آمریکایی‌ها و ایادی‌شان بود، می‌گفتند باید در مجلس و سنا و سیا تصمیم می‌گرفتیم و آن وقت دیگر فجایعی رخ داده بود که قابل دیدن هم نبود.

آراسته بیان کرد: وقتی پای غیرت در میان باشد، این‌گونه اثر خود را در میدان نشان می‌دهد.

او با تأکید بر اینکه سردار دل‌ها فقط یک نفر نبود، گفت: هیأت از علمای هند برای تسلیت به خانواده سردار سلیمانی آمده و وقتی در منزل حاج قاسم بودند، گریه می‌کردند.

این راوی دوران دفاع مقدس گفت: یکی از علمای هند می‌گفت شهادت حاج قاسم کل هندوستان حتی هندوها و مخالفان را عزادار کرد و ما با هم برای حاج قاسم عزاداری کردیم و همه مساجد و معابد هندوستان برای اربعین حاج قاسم مراسم داشتند.

آراسته با تأکید بر اینکه حاج قاسم جوان بود که فرمانده لشکر شد و همه ما خود را سرباز حاج قاسم می‌دانیم، گفت: شهید سلیمانی در ۲۴ سالگی به رشدی رسید که اهل تهجد و سلوک عرفانی بود و ارتباطش با خدا تا آخرین عمرش ترک نشد.

او اضافه کرد: شهید سلیمانی هر کجا که بود، نماز شب و دعای ابوحمزه ثمالی را می‌خواند و اشک می‌ریخت؛ جوان امروز ما باید با این معارف اسلامی انس بگیرد.

این راوی دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: فرزند شهید سلیمانی بیان می‌کند که سراغ نداریم شهید سلیمانی نماز شبش ترک شده باشد و با نماز شب و گریه‌های او، از خواب بیدار می‌شدیم.

آراسته بیان کرد: شهید سلیمانی همه را به این مسیر دعوت می‌کرد؛ با گریه و اشک به درگاه خدا، رزمندگان ما عملیات والفجر ۸ و عبور از اروندرود را انجام دادند.

او گفت: شهید سلیمانی به خدا و قرآن باور داشت و اگر معنویت و خداباوری باشد، خدا یاور ما می‌شود.

این راوی دوران دفاع مقدس با تأکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی عاشق و مطیع ولایت‌فقیه بود، گفت: این شهید برای تحقق فرامین امام راحل در دوران دفاع مقدس تلاش بسیار کرد و سختی‌های بسیاری را متحمل شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای مخابره پیغام فتح سال‌های جنگ، برنامه‌های مختلفی در استان سمنان اجرا شد.