ابوذر رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با بیان اینکه به مناسبت ایام شهادت امام‌حسین(ع) و همزمان با تاسوعای حسینی ۴۰۰ بسته موادغذایی و بهداشتی در بین نیازمندان ساکن شهر کیان توزیع شد، گفت: این بسته‌ها هر یک به ارزش ۴۰۰ هزار تومان با همکاری بسیج، هیأت رزمندگان و خیرین شهر تهیه شد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهر کیان با بیان اینکه این ۴۰۰ بسته شامل لبنیات، گوشت قرمز، مرغ، برنج، ماکارونی، رب گوجه‌فرنگی و سایر اقلام غذایی و بهداشتی بود، ادامه داد: از ابتدای ماه محرم تاکنون هیچ‌گونه پخت نذری در شهر نداشته‌ایم و بانیان هزینه نذری، برنج و یا گوشت را به بسیج تحویل دادند و ما بعد از بسته‌بندی به ترتیب اولویت در بین نیازمندان کیان توزیع کردیم.

وی با بیان اینکه همزمان با فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش کمک‌های مومنانه در راستای دستگیری از نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا جمع‌آوری کمک‌ها و توزیع آن در کیان آغاز شد، افزود: از ابتدای رزمایش تاکنون حوزه مقاومت بسیج شهر با همکاری دو موسسه خیریه حضرت‌زهرا(س) و کریمه اهل‌بیت(ع) در ۶ مرحله کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و در بین نیازمندان توزیع کرده است.

رحمانی با بیان اینکه در هر مرحله ۵۰۰ تا ۶۰۰ بسته کمک مومنانه شامل برنج، ماکارونی، روغن، رب گوجه‌فرنگی و سایر اقلام بهداشتی در بین نیازمندان کیان توزیع شده است، اضافه کرد: همچنین تاکنون ۴۰۰ کارت خرید هر یک به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در بین نیازمندان شهر توزیع شده است.

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام گرفته در راستای رزمایش مواسات گفت: همزمان با عید سعید قربان ۱۲ گوسفند در شهر قربانی و گوشت آن بعد از جداسازی و بسته‌بندی در بین نیازمندان توزیع شد.