به گزارش سایت انرژی نیوز ، در شروع این مراسم، محمدرضا فدائی­‌تهرانی، سرپرست موسسه ضمن خوشامدگوئی به حاضرین در زمینه نیاز چندساله صنعت آب و برق برای بروزرسانی نظام آموزشی مطابق با شرایط جدید براساس برنامه­‌ریزی کارشناسانه و مطابق الگوهای موفق سایر کشورها اشاره نمودند. وی افزود: اکنون که طراحی جدید ساختار آموزشی توسط وزیر نیرو ابلاغ شده بر همه فرض خواهد بود تمام تلاش خود جهت پیاده­‌سازی آن­را به­‌عمل آورند.

پس از آن، روسای سه مجتمع اصلی آموزشی صنعت آب و برق شامل آذربایجان، خراسان و اصفهان به معرفی مراکز متبوع خود و ظرفیت‌­ها و قابلیت­‌های آن در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری پرداختند.

در ادامه، احد ضابط، رئیس پژوهشگاه نیرو ضمن ابراز خرسندی از پذیرش مسئولیت مراکز آموزشی، بر تعهد و اهتمام پژوهشگاه بر توسعه دامنه فعالیت و بروزرسانی مراکز آموزشی تاکید داشتند. وی برنامه خود را علاوه بر توسعه کمی و کیفی اجرای آموزش­‌های تخصصی موجود، بکارگیری ظرفیت موجود در این مراکز جهت انجام پژوهش­‌های کاربردی و فراهم­‌سازی زیست­‌بوم فناوری و کارخانه نوآوری در حوزه آب و برق عنوان نمودند.

در بخش پایانی، محمدصالح اولیاء، معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی، ضمن جمع­‌بندی مباحث مطرح شده و ارائه نکات تکمیلی، به تلاش‌­های چندسال اخیر وزارت نیرو در حفظ و بروزرسانی سخت­‌افزاری و نرم­‌افزاری مراکز آموزشی و اصلاح فرایندها، واگذاری مدیریت مراکز آموزشی به پژوهشگاه و تاسیس و راه­‌اندازی “مرکز آموزش­‌های تخصصی و صلاحیت حرفه­‌ای صنعت آب و برق” اشاره نمود. ایجاد زیرساخت نرم­‌افزاری “سامانه جامع آموزش و سنجش صنعت آب و برق” و فعال­‌سازی ظرفیت­‌های بخش خصوصی در زمینه­‌های آموزشی و پژوهشی و نوآوری و همچنین توسعه صلاحیت حرفه­‌ای کارکنان صنعت را از جمله برنامه­‌های در دست انجام دانستند.

لازم به ذکر است، پیرو مصوبه شورای عالی اداری کشور و تغییرات ساختاری سازمان آموزش صنعت آب و برق، واگذاری مدیریت مراکز آموزشی صنعت آب و برق به پژوهشگاه نیرو در روز‌های پایانی سال ۱۳۹۹ توسط وزیر نیرو مورد ابلاغ قرار گرفت.
منبع خبر : برق نیوز