به گزارش سایت انرژی نیوز ، مهدی عیسی زاده (رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) به خبرنگار ایلنا گفت: تبعیض و شکاف میان حقوق بازنشستگان مختلف کشور پسندیده نیست و دور از عدالت و انصاف است. به خصوص در مورد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اجحاف شده بود. امسال تساوی در افزایش حقوق بازنشستگان را شاهد هستیم که حاکی از تلاش دولت، مجلس و سازمان تامین اجتماعی برای رفع مشکلات این قشر زحمتکش و صبور است.

عیسی زاده افزود: دولت هرسال در بودجه سالیانه کشور افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری را لحاظ می‌کند ولی بودجه‌ای به سازمان تامین اجتماعی تعلق نمی‌گیرد و این سازمان باید با منابع خود وظایف و تکالیف نسبت به ذینفعان را که به دلیل وضع قوانین غیرکارشناسی از سوی دولت و مجلس‌های گذشته رشد غیرمتعارف پیدا کرده است راساً انجام دهد و دیگر توانی برای این سازمان بابت افزایش مناسب حقوق بازنشستگان نمی‌ماند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس با بیان اینکه بعد از سالها انتظار متناسب سازی مستمری بازنشستگان در مرداد سال گذشته انجام شد و مطالبه به حق آن‌ها بعد از ۱۲ سال پاسخ داده شد، اظهار داشت: خدا را شکر؛ پیگیری‌ها و تلاش‌های خوبی انجام شد که بار دیگر متناسب‌سازی حقوق آن‌ها اتفاق افتاد و آخرین روز سال علی‌الحساب بابت آن پرداخت شد و امسال هم بازنشستگان علاوه بر افزایش سالیانه یک افزایش متناسب سازی را دریافت میکنند و نتیجه این کار همکاری و تعامل دولت، مجلس و سازمان تامین اجتماعی است که در این میان نظرات بازنشستگان اخذ شد و خرسندیم این حرکت به سرانجام رسید و امیدواریم بتوانیم برای بازنشستگان عزیز کشور که همان نیروهای شاغل دیروز هستند قدم‌های بیشتری برداریم و رضایت آن‌ها را جلب کنیم.

عیسی زاده گفت: رسیدگی به مسائل بازنشستگان از افتخارات کشور، کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود و پرداخت به مسائل آن‌ها در روزهای سخت کشور نشان داد با همت و عزم و تلاش گروهی می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و کارهای بزرگ در عین حال دشوار انجام دهیم.