به گزارش سایت انرژی نیوز از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل، این بیمارستان در کنار بیمارستان تخصصی شهید رجایی بابلسر که خدمات درمانی به بیماران سرطانی ارائه می دهد ، ساخته می شود و به عنوان یک بیمارستان عمومی تعریف شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در این آیین گفت: این بیمارستان در زمینی حدود ۶ هکتار و زیر بنای حدود ٢٨ هزار متر مربع در ١١ طبقه احداث خواهد شد.

دکتر فرزاد جلالی افزود: از سال ١٣٩٠ دانشگاه علوم پزشکی به دنبال تاسیس این بیمارستان بوده است که خوشبختانه با همت دولت و پیگیری وزیر بهداشت در بودجه ١٤٠٠ گنجانده شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : این بیمارستان عمومی دارای بخش های جراحی، داخلی ، عفونی ، نورولوژی و ارتوپدی، اورولوژی، چشم، پوست ،زنان و زایمان و کودکان خواهد بود.

وی افزود : این بیمارستان در کنار بیمارستان تخصصی درمان سرطان شهید رجایی یکی از مجهز ترین بیمارستان های شمال کشور ساخته می شود.

وی ادامه داد: اعتبار اولیه تاسیس این بیمارستان حدود ٥٠٠ میلیارد تومان برآورد شد که قرار است طی مدت زمان پنج ساله تزریق و تکمیل شود.

بیمارستان سرطان شهید رجایی بابلسر یکی از مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی بابل، قدمت ٣٥ ساله دارد و دارای ٥٥ تخت است و به بیماران سرطانی استان و خارج از استان خدمات می دهد. بیمارستان جدید قرار است در کنار این بیمارستان ساخته شود.