به گزارش خبرنگار سایت انرزی نیوز ، به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) با حضور زاهدپاشا؛ معاون فرمانداری ویژه، محمدی فیروزجایی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل و تعدادی از پژوهشگران و هنرمندان پیشکسوت موسیقی بومی شهرستان، از پوستر جشنواره استانی امیری خوانی، خشخون در بابل رونمایی شد.

محمدی فیروزجایی ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد خجسته مبعث نبی مکرم اسلام ( ع) و نوروز در سخنانی گفت: پیشنه فرهنگی مازندران، غنی و قابل اعتناست که ارادت ورزی به مولا علی(ع) و نمایش این دلداگی در قالب امیری خوانی یکی از مصادیق آن می باشد و جا دارد تا این میراث معنوی به شکل جدی تری مورد توجه قرار گیرد تا هم فضایی برای مشارکت بیشتر نوجوانان و جوانان علاقمند فراهم گردد و هم از زحمات پیشکسوتان این عرصه تجلیل بعمل آید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل در ادامه افزود: اولین دوره این جشنواره با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با انتخاب نام اصیل و واژه تبری مرتبط با آن تحت عنوان « خِشخُون» و همراهی و مشارکت مسئولان و هنرمندان دلسوز در گستره استانی و به صورت مجازی برگزار می گردد.

گفتنی است جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می گردد که بخش اصلی، خوانش اشعار امیر پازواری در قالب آواز « امیری خوانی (تبری) » می باشد و به مناسبت فرارسیدن عید نوروز، نوروزخوانی بخش ویژه جشنواره می باشد که شرایط شرکت و نحوه ارسال آثار به شرح زیر می باشد.

* گروه های سنی شرکت کنندگان : زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا۲۰ سال، ۲۰ تا ۵۰ سال و بالاتر از ۵۰ سال

* هر متقاضی می بایست نمونه تصویری اجرا را با کیفیت مناسب، بدون افکت صوتی و تزئینات استودیویی و دارای پس زمینه و پوشش مناسب حداکثر در ۳ دقیقه ضبط و ارسال نماید.

* اثر ارسالی همراه با تصویر کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه از طریق شبکه اجتماعی به شماره تلفن ۰۹۱۱۱۱۹۶۱۸۵ با عنوان« شرکت در جشنواره استانی امیری خوانی خشخون » ارسال گردد.

* حداکثر مهلت ارسال آثار، تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ می باشد.

از نفرات برتر طی مراسمی با اهدای لوح ، هدیه نقدی و تندیس جشنواره تجلیل خواهد شد.

 

عکس و تنظیم خبر: باقر رستم نژاد چراتی