انرژی نیوز به نقل از اقتصادایران،شرکت های بزرگ نفتی جهان از جمله بریتیش پترولیوم، توتال و شِل برای انجام وعده های خود در رابطه با کاهش آلاینده های کربنی در حال ایجاد نیروگاه های بادی دریایی هستند.گلیس بیشتر شود.

شرکت های بزرگ نفتی در حال متنوع سازی تولید انرژی خود هستند تا متناسب با زمان پیشرفت کنند. شرکت های بریتیش پترولیوم و توتال هر دو استراتژی تولید برق با استفاده از انرژی باد را در انگلیس پیش گرفته اند.

بر اساس این گزارش، شرکت بریتیش پترولیوم (بی پی) با سرمایه گذاری ۹۲۴ میلیون پوندی قصد دارد دو نیروگاه بادی را در بریتانیا ایجاد کند.

در سال ۲۰۲۰، شرکت بی پی برنامه های خود را برای به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ اعلام کرد. به نظر می رسد این پروژه بلند پروازانه نیروگاه بادی فراساحلی برای این شرکت روشی است تا پول خود را برای انجام تعهداتش خرج کند.

این شرکت با همکاری شرکت آلمانی Energie Baden-Wuerttemberg (EnBW) قصد دارد نیروگاه های بادی خود را در دریای ایرلند احداث کند.

پس از بهره برداری کامل، این نیروگاه های بادی می توانند برق ۳٫۴ میلیون خانه را در سراسر انگلیس تأمین کنند.

این پروژه به برنامه ۱۰ ماده ای دولت برای تأمین انرژی تمام خانه های انگلستان با انرژی باد، با هدف تولید ۴۰ گیگاوات تا سال ۲۰۳۰ کمک قابل توجهی خواهد کرد.

اخیراً ، شرکت بی پی همچنین با شریک خود یعنی اکوئینور Equinor پیش رفت تا نیروگاه بادی دریایی موجود در ایالات متحده را با هزینه ۱٫۱ میلیارد دلار توسعه دهد.

در سپتامبر ۲۰۲۰، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد طرحی را پیش ببرد که انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر تولید کند و برای بیش از دو میلیون خانه تولید برق کند.

غول نفتی فرانسه یعنی شرکت توتال نیز با مشارکت یک گروه سرمایه گذاری به دنبال انجام پروژه ۱٫۵ گیگاواتی در سواحل شرق آنگلیان است. این امر باعث می شود انگلیس تمام مناطق ساحلی خود را که مناسب برای تولید برق با استفاده از انرژی باد است، به این شرکت ها اجاره بدهد.

همچنین شرکت نفتی شل با شرکت هلندی اِنِکو Eneco برای تولید برق با استفاده از انرژی باد در دریا همکاری می کند. پیش بینی می شود با این مشارکت نیروگاه های بادی در سواحل هلند ایجاد شود.

اقتصادایران