بیوگرافی…

پژمان واحدیان هستم، حرفه من میل لنگ تراشی است که این شغل از جمله شغل‌های آباء و اجدادی پدری و مادری من است. من از سال ۷۴ همراه با پدرم وارد این حرفه شدم و در کنار درس علاقه زیادی به شغل آباء و اجدادی ام داشتم و این فرصت برای من مهیا نشد تا بخواهم به دانشگاه ورود پیدا کنم و از همان سال‌ها در حرفه میل لنگ تراشی مشغول به فعالیت شدم.

آغاز فعالیت شخصی من

من خودم از سال ۸۸ به شخصه شروع به کار کردم و از محضر پدر در این شغل جدا شدم و بعد از شراکت موقت  با دایی ام، خودم این حرفه را مدیریت کردم و یکجورایی راه پدری را ادامه دادم.

خدمات ما در مجموعه ضیافت

هر کاری که مربوط به کار میل لنگ تراشی ماشین باشد را ما انجام می‌دهیم. میل لنگ‌های ماشین‌های سواری و سبک،ماشین‌های سنگین ،ژنراتور، راه سازی، دریایی و کشتیرانی، کمپراسورهای باد، موتورهای کشاورزی و هر وسیله ای که میل لنگ داشته باشد را درست و تعمیر می‌کنیم و در حقیقت عمده کار ما خدماتی است.

تخصص وتجربه بسیار در این صنعت تاثیرگذار است

کار بازسازی میل لنگ در کنار سختی‌هایی که دارد باید فرد از تجربیات بالایی در این کار برخوردار باشد و خداروشکر مجموعه ما طوری عمل کرده است که میل لنگ‌هایی که روغن به آن نمی‌رسد و می‌سوزد و به اصطلاح یاتاقان زده را ما بازسازی و تعمیر می‌کنیم و یکجورایی در مدیریت هزینه افراد صرفه جویی می‌شود.

گارانتی مزیت مهم مجموعه ما

مزیت مجموعه ما این است که پیشگام این عرصه هستیم و تقریبا از سمت پدربزرگم یکجورایی جزء اولین‌ها و بهتر بگویم اولین در عرصه میل لنگ تراشی بوده ایم. مزیت مجموعه ما این است که ما گارانتی هم داریم به این صورت که ما دهنه را که بازسازی می‌کنیم را از شش ماه تا یک سال گارانتی می‌کنیم و اگر دهنه یا لنگ کار نکند هزینه پول را به طرف بر می‌گردانیم.

کارگاهی با افراد متخصص و عاشق این حرفه

کارگاهی در چهاردانگه استقرار کرده ایم که حدود پنج نفر مشغول به کار هستند، کارهای جوش زیرپودری، تست ترک یابی، تاب گیری، زیرسازی و بازسازی و خدمات دیگر در این کارگاه صورت می‌گیرد.

رمز موفقیت پژمان واحدیان

رمز موفقیت من خلاقیت و پشتکار و تلاش بوده است.اما نکته مهم اینکه من در کارم بسیار مردم دار هستم و تا آنجا که می‌توانم به کسی نه نمی‌گویم و به شدت پیگیر کار مشتری هستم و بسیار در قیمت‌ها رعایت حال مشتریان را می‌کنم.

خاطره خوب از کارم

خاطره خوب اینکه میل لنگ یکی از دوستان را تعمیر و بازسازی کردم که در مسابقات اتومبیلرانی موفق شد نفر اول شود. یعنی ما طوری به طرف خدمات داده بودیم که در دوره دوم مسابقه جلو افتاده بود و وقتی برای من تعریف کرد من بسیار خوشحال شدم و یک خاطره خوب برای من بود.

کار ما باعث صرفه جویی در نظام اقتصادی خانواده‌ها است

خیلی جالب است افراد بدانند که ما یک میل لنگی که ممکن است کلی هزینه رو دست طرف بگذارد را با هزینه معقول بازسازی می‌کنیم و این بسیار می‌تواند به هزینه‌های افراد کمک شایان کند.

به مشتری نه نمی‌گویم

من به هیچ کاری نه نمی‌گویم و اتفاق افتاده میل لنگ برای من آورده اند که به شدت میل متحرک‌هایش یاتاق زده بوده و تاب شدید برداشته بود اما من مشتری را رد نکردم و میل لنگ ایشان را مثل روز اول تعمیر و بازسازی کردم که خداروشکر به درستی جواب داد.

دیگر فعالیت‌های ما

در کناربازسازی،میلنگ های راهسازی و انواع موتورهای دیزلی و لوازم موتوری مثل شاطون،میل سوپاپ،سرسیلندر و غیره…را خرید و فروش می‌کنم.

در کار ریز بین و دقیق باشید

کار ما به صورتی است که فرد خیلی باید نکته بین باشد و صحبت میکرون و ریز بینی است و همچنین نظارت کامل روی حرفه خود داشته باشد  و مهمتر از همه مردم دار و در کار خود متخصص و متبحر باشد.

بزرگترین دغدغه ما

مهمترین دغدغه ما و خیلی از کسب و کارها ورود جنس‌های بی کیفیت چینی در بازار است که امیدوارم همت ملی و رشد اقتصاد و خودکفایی باعث شود این معضل هم برطرف شود.

سخن پایانی

با تشکر از شما و مجموعه خوبتان که این مصاحبه را فراهم کردید. جا دارد از پدر و مادر و همسر عزیزم  تشکر ویژه داشته باشم.