به‌گزارش آژانس انرژی نیوز به نقل از برق نیوز،۱۱ پروژه صنعت آب و برق در استان قم با حضور وزیر نیرو و در قالب هفته سی و هشتم پویش هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

“رضا اردکانیان” صبح روز سه‌شنبه  ۷ بهمن ۱۱ پروژه صنعت آب و برق در استان قم شامل ۹ پروژه برقی و دو پروژه صنعت آب را با اعتبار ۴۳۷.۲۵ میلیارد تومان از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رساند.

بر این اساس، پروژه فاضلاب مسکن مهر پردیسان با اجرای خط انتقال اضطراری فاضلاب به طول ۴ کیلومتر و اجرای شبکه فرعی فاضلاب به طول ۳۶.۵ کیلومتر با هدف بهبود مشکلات مسکن مهر پردیسان افتتاح شد.

این گزارش می‌افزاید، دو پروژه نیروگاه برق‌آبی سالاریه به‌میزان ۴۰۰ کیلووات و نیروگاه خورشیدی معصومیه به‌میزان ۱۰۰ کیلووات جهت اتصال به شبکه به بهره‌برداری رسید.

همچنین هفت پروژه تامین برق شامل “تقویت پست شاهد”، “توسعه فیدر در پست قم ۱”، “نصب و بهره‌برداری از خازن‌های ۲۰ کیلوولت (همتی، شکوهیه و گلاب عینی) “، “احداث کلیدخانه ذوب گستر قم و خطوط ارتباطی”، “پست و خط ۶۳ کیلوولت اختصاصی صنعت تجارت پردیس آذربایجان”، “توسعه یک فیدر ۶۳ کیلوولت در پست سلفچگان”، “پست سیار نیروگاه قم” و “توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های فشار ضعیف و پست‌های ۲۰ کیلوولت در سطح استان” افتتاح شد.

این گزارش حاکی است، پروژه نصب و راه‌اندازی نیروگاه تولید پراکنده به میزان ۲۰ مگاوات و اصلاح ارتباطات شامل پست سلفچگان به میزان ۲ مگاوات، پست شکوهیه به میزان ۴ مگاوات، پست همتی به میزان ۱۴ مگاوات و خط دومداره به طول ۰.۵ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰.۷۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

خاطرنشان می‌سازد، این پروژه‌ها با هدف تامین برق و بهبود کیفیت توان و کاهش تلفات، تقویت، پایداری و بهبود شبکه فوق توزیع افتتاح می‌شود.