به گزارش آژانس انرژی نیوز ، محمدرضا شافعیان اظهار کرد: نخستین رویداد شتاب مجازی توسط دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل با معرفی ایده‌ها، تبدیل ایده به محصول و استقرار تیم‌ها در مراکز نوآوری  فردا ۱۵ دی‌ماه برگزار می‌شود.
وی افزود: این رویداد در محورهای امنیت سایبری در حمل و نقل شهری هوشمند، حمل و نقل روان و ایمن شهری، پاسخ کارآمد به سوانح اورژانسی، کنترل ترافیک هوشمند در تقاطع‌ها، کاربرد اینترنت اشیا در حمل و نقل هوشمند و کاربرد بلاک چین در حمل و نقل هوشمند برگزار می‌شود.

شافعیان اظهار کرد: معرفی ایده‌ها به مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها، پشتیبانی برای تبدیل ایده به محصول، استقرار تیم‌ها در مراکز نوآوری از جمله فرصت‌های ارزشمند در این رویداد است.

وی با بیان اینکه لینک برگزاری رویداد vc۱.uast.ac.ir/ma است که با نرم افزار ادوبی کانکت انجام می شود، افزود: زمان برگزاری این رویداد ساعت ۱۰صبح روز  ۱۵ دی ماه ۹۹ است که طی آن صاحبان طرح‌ها و ایده‌های برتر مطالب خود را ارائه می‌دهند.
شافعیان تصریح کرد: در این رویداد علاقه‌مندان، ایده‌های خود را در سایت مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بابل به آدرس jdmaz.ac.ir/its  در محورهای بیان شده ویا به صورت ابداعی ثبت کردند و با داوری بر روی  ایده‌ها و طرح‌ها برترین‌های این دوره از رویداد شتاب معرفی می‌شوند.

رئیس رویداد شتاب مجازی جهاد دانشگاهی ادامه داد: این رویداد با همکاری انتشارات علوم رایانه شورای شهر اسلامی بابل، شهرداری بابل، شاناکو، خانه هوشمند کاسپین و شرکت دانش‌بنیان چاربیدار برگزار می‌شود.