به گزارش آژانس انرژی نیوز ، محمدرضا شافعیان اظهار کرد: نخستین رویداد شتاب مجازی توسط دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل با معرفی ایده‌ها، تبدیل ایده به محصول و استقرار تیم‌ها در مراکز نوآوری ۱۵ دی‌ماه برگزار می‌شود.
وی افزود: این رویداد در محورهای امنیت سایبری در حمل و نقل شهری هوشمند، حمل و نقل روان و ایمن شهری، پاسخ کارآمد به سوانح اورژانسی، کنترل ترافیک هوشمند در تقاطع‌ها، کاربرد اینترنت اشیا در حمل و نقل هوشمند و کاربرد بلاک چین در حمل و نقل هوشمند برگزار می‌شود.

شافعیان خاطرنشان کرد: معرفی ایده‌ها به مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها، پشتیبانی برای تبدیل ایده به محصول، استقرار تیم‌ها در مراکز نوآوری از جمله فرصت‌های ارزشمند در این رویداد است.

وی با بیان اینکه لینک برگزاری رویداد vc۱.uast.ac.ir/ma  است،گفت: علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های خود را در سایت مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بابل به آدرسjdmaz.ac.ir/its  در محورهای فوق یا به صورت ابداعی ثبت کنند.

رئیس رویداد شتاب مجازی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه مهلت ثبت ایده تا پنجم دی ماه ۹۹ و زمان برگزاری ساعت ۱۰صبح روز  ۱۵ دی ماه ۹۹ است، تصریح کرد: این رویداد با همکاری انتشارات علوم رایانه شورای شهر اسلامی بابل، شهرداری بابل، شاناکو، خانه هوشمند کاسپین و شرکت دانش‌بنیان چاربیدار برگزار می‌شود.