به گزارش انرژی نیوز ، “علی حیدری تفرشی” در آیین افتتاح دومین دوره مسابقات مهارت شغلی منطقه شمال کشور در ساری با بیان اینکه این مسابقات فرصت مناسبی برای ارائه طرح‌های نو است، اظهار داشت: این نوآوری‌ها از سوی شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات به مشارکت گذاشته خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بحث کارگروهی، باید بیشتر هم افزایی داشته باشیم و در این دوره از مسابقات کار گروهی را به معنای واقعی تمرین می‌کنیم، ادامه داد: برگزاری این مسابقات فرصت ارزشمندی برای تعامل چهره به چهره و سازمانی است که در پایان این دوره تقویت خواهد شد.
حیدری تفرشی، توجه جدی به نشان سازمانی را از دیگر ویژگی‌های این دوره از مسابقات اعلام کرد و گفت: شناسایی نقاط قوت و ضعف برای تعریف و اجرای پروژه‌های بهبود در دستور کار قرار دارد.
مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور با بیان اینکه در این مسابقات، استانداردهای جاری وزارت نیرو به صورت دقیق اجرا خواهد شد، ادامه داد: از این پس بحثی تحت عنوان مسابقات مهارت شغلی نخواهیم شد و به جای آن یک جشنواره‌ای برگزار خواهیم کرد که کمیته راهبردی در آن امتیاز آیتم زمان را به حداقل ممکن کاهش داده است.
وی با تاکید بر اینکه کارها و وظایف سازمانی باید با دقت و با آرامش خاطر و بدون کوچکترین استرسی انجام شود، تصریح کرد: نباید زمینه مخاطره را در انجام عملیات ایجاد کنیم.
حیدری تفرشی بر ضرورت رعایت کامل ایمنی فردی و گروهی در انجام کار تاکید کرد و افزود: این دوره از مسابقات فرصت ارزشمندی برای آموزش و شناسایی خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها است که باید به آن توجه ویژه شود.
مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور گفت: شناسایی، معرفی و به کارگیری تجهیزات نوین در این دوره از مسابقات مورد توجه است.
وی، برداشت سرپرستان و مدیران از نحوه اجرای عملیات گروه‌ها، تجزیه و تحلیل آن‌ها و ایجاد سازوکار لازم برای کاربرد خلاقیت‌ها را از جمله اهداف این مسابقات بیان کرد.
حیدری تفرشی، خاطرنشان کرد: تمرین عملی، روحیه همکاری، تطبیق با شرایط و انحراف پذیری، مدیریت زمان، روابط عمومی بالا و مهارت حل مشکل و توانایی کار تیمی از جمله نتایج این دوره از مسابقات خواهد بود.
وی در پایان سخنان خود بیان کرد: برگزاری این مسابقات می‌تواند فضای عمومی کار را تغییر دهد و دستاوردهای ارزشمندی را با خود به همراه خواهد داشت./ پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)