اخبارصنعت برق » استانها » خوزستان
کد خبر : 82251
جمعه - ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷

توضیح روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز در خصوص بازنشر تصاویر خروجی گل و لای به رودخانه کارون

روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز در خصوص بازنشر تصاویر خروجی آب و گل و لای به رودخانه کارون در برخی رسانه‌ها، به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیح روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز در خصوص بازنشر تصاویر خروجی گل و لای به رودخانه کارون

به گزارش انرژی نیوز ، در توضیح روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز آمده است: تصاویر منتشر شده از  خروجی گل و لای استخرهای تصفیه آب تاسیسات نیروگاه رامین به رودخانه کارون، قدیمی و مربوط به خردادماه سال جاری است که مجددا” با اهداف نامشخص و بدون توجه به زمان تصویربرداری این کلیپ و سوابق خبری و جوابیه‌های مرتبط با آن (خرداد ۱۴۰۰) توسط برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی بازنشر شد و موجب تشویش افکار عمومی و حواشی در فضای رسانه‌ای گردید.
لازم به توضیح است که مدیران و کارشناسان محیط زیست و آزمایشگاه معتمد این سازمان در زمان وقوع این رخداد در محل مدنظر حضور یافته و پس از انجام آزمایشات تخصصی، گل و لای خروجی از نیروگاه رامین را کاملا طبیعی و عاری از هرگونه آلودگی صنعتی عنوان نمودند و نتیجه تحقیقات و آزمایشات توسط روابط عمومی نیروگاه نیز به‌صورت جوابیه در رسانه‌ها منتشر گردید و مراجع حقوقی و قضایی نیز مطلع از این روند می‌باشند. لذا انتظار می‌رود رسانه‌های داخلی پیش از بازنشر اخبار و تصاویر قدیمی، با بررسی سوابق رویدادها در چارچوب قانون و رعایت اخلاق حرفه‌ای گام بردارند تا ضمن جلوگیری از تشویش افکار عمومی شاهد تامین خوراک خبری برای رسانه‌های معاند خارجی نیز نباشیم. یادآور می‌شویم نیروگاه رامین اهواز ضمن تولید پایدار انرژی حیاتی برق و تامین آسایش مردم، رعایت الزامات و استانداردهای محیط زیست و صیانت از حقوق شهروندی و پاسخگویی به دغدغه مردم و رسانه‌ها را  از اولویت‌های خود می‌داند./پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)