به‌ گزارش انرژی نیوز ، “علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو صبح امروز در کنار بازدید از طرح‌های مختلف این وزارتخانه در استان بوشهر‌، به عنوان نماینده رئیس جمهوری در شهرستان دشتی حضور یافت.
وزیر نیرو در ابتدا با حضور در گلزار شهدای شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی در استان بوشهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
‌بازدید از بیمارستان زینبیه خورموج‌، دیدار با خانواده شهید مهدوی از فرماندهان نبرد مستقیم دریایی با آمریکا در خلیج فارس، بازدید از پروژه‌های جاده‌ای بین روستایی شهرستان دشتی بخشی از برنامه‌های وزیر نیرو در شهرستان دشتی است.

بازدید وزیر نیرو از بخش ICU در دست ساخت بیمارستان زینبیه خورموج
محرابیان، وزیر نیرو و نماینده رئیس جمهور با حضور در بیمارستان زینبیه خورموج از نزدیک به بررسی مشکلات بودجه‌ای ساخت ICU این بیمارستان پرداخت. این بخش بیمارستانی دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که برای اتمام آن، ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
به گفته پیمانکار این پروژه، در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز این پروژه طی یک سال به بهره برداری می‌رسد.
وزیر نیرو به عنوان نماینده رئیس جمهوری در شهرستان دشتی حضور یافته تا مسایل و مشکلات این شهرستان را به رییس جمهوری و هیئت دولت گزارش کند.

دیدار با خانواده شهید مهدوی
وزیر نیرو در ادامه برنامه سفر خود به دیدار با خانواده شهید نادر مهدوی در روستای بویری شهرستان دشتی رفت و گفت: به‌منظور ارج‌ نهادن به مقام شامخ شهدای روستای بویری و به خصوص شهید مهدوی یک سالن چند منظوره در این روستا ساخته می‌شود.
محرابیان صبح امروز در دیدار با خانواده شهید مهدوی شهید شاخص سال ۹۴ کشور در روستای بحیری شهرستان دشتی در استان بوشهر به مناسبت سی و چهارمین سال روز شهادت این شهید، اظهار کرد: حماسه شهید مهدوی در مقابله مستقیم با آمریکای جهان‌خوار در خلیج فارس نشان داد که چگونه هیمنه آمریکایی‌ها در منطقه توسط جوانان انقلابی شکسته می‌شود.
وی اضافه کرد: این قهرمان ملی در کنار سایر همرزمان شهیدش، نشان داد که انهدام بزرگ‌ترین اسکورت دریایی تاریخ در سال‌های پایانی دفاع مقدس چگونه با تاثیر روانی بر فضای بین المللی ابهت کشورمان برای مقابله با دنیای غرب را به رخ جهانیان کشید.
وزیر نیرو تصریح کرد: از آنجا که سالانه شاهد اجرای یادواره شهید مهدوی و هم‌رزمانش در روستای بویری زادگاه این شهید در فضای باز هستیم به درخواست اهالی روستا و به منظور ارج گذاری به مقام شامخ این شهیدان، یک سالن چندمنظوره در این روستا ساخته می‌شود.
وی ادامه داد: ساخت این سالن از محل اعتبارات وزارت نیرو تامین و برای برگزاری سالگرد این شهید در ۱۶ مهر سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.
این گزارش می‌افزاید، در ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶، دریادلان نیروی دریایی سپاه به فرماندهی شهید نادر مهدوی در آب‌های خلیج فارس در حوالی جزیره فارسی به طور مستقیم با نیرو‌های نظامی آمریکایی که به آب‌های سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بودند حماسه‌ای جاوید خلق کردند که در تاریخ ثبت شده است./پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)