به‌گزارش آژانس انرژی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این کنفرانس به محورهایی نظیر طراحی و ساخت پیل‌های سوختی، تولید، ذخیره سازی و توزیع هیدروژن،  مدلسازی و شبیه سازی،  یکپارچه‌سازی و کاربرد، ایمنی، مقررات و تجاری سازی می‌پردازد.

همچنین ارائه و انتشار آخرین نتایج علمی و پژوهشی حوزه علمی پیل سوختی و انرژی هیدروژن، تبادل نظرات علمی و فنی حوزه علمی پیل سوختی و هیدروژن، بررسی اهداف، سیاستگذاری‌ها و موانع رشد و توسعه فناوری پیل سوختی و هیدروژن، بررسی بازنگری سند ملی توسعه فناوری هیدروژن و پیل سوختی ایران از اهداف برگزاری این کنفرانس است.
بر این اساس، دستیابی به آخرین نتایج تحقیقات و پژوهش‌های حوزه علمی پیل سوختی و هیدروژن در جهان و ایران، ایجاد همکاری‌های علمی و دانشجویی بین دانشگاه‌ها و صنایع، حضور مهمانان داخلی و خارجی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی، دستیابی به راهکارهایی جهت حمایت از این حوزه فناوری در کشور، از جمله دستاوردهای مورد انتظار این رویداد است.
در این کنفرانس به‌عنوان پنجمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران بیش از ۸۰ مقاله و ۲۱ پایان نامه (شامل ۱۴ رساله دکتری و ۷ پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد) از پژوهشگران کشور دریافت شده است. در این دوره برای نخستین بار در همایش‌های هیدروژن و پیل سوختی، برگزاری ۶ کارگاه آموزشی و ۵ سخنرانی کلیدی از محققان برجسته ایرانی در داخل و خارج کشور برنامه‌ریزی شد.
معرفی پایان نامه برتر در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و تجلیل از پیشکسوتان این حوزه از سوی انجمن علمی هیدروژن و پیل سوختی ایران از برنامه‌های دیگر این کنفرانس است.
این کنفرانس در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه برگزار می‌شود و ارائه نشست هم اندیشی بازنگری سند راهبرد ملی توسعه فناوری پیل سوختی کشور، ارائه شفاهی مقالات، سخنرانی‌های کلیدی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از جمله برنامه‌های آن است. علاقه‌مندان جهت شرکت در این رویداد می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی http://meet.enertech.ir  و با رمز عبور HFCC5 وارد کنفرانس شوند.